Barbara Andrusikiewicz-Korenfeld - certyfikowany praktyk terapii traumy Somatic Experiencing®

Jestem absolwentką 3-letniego szkolenia prowadzonego pod egidą Trauma Institute USA oraz European Association of Somatic Experiencing (EASE) Europa (ID-No. PLPLUS19002). Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing PSSE (nr 52) oraz Somatic Experiencing International

Dyplomowana terapeutka ustawień systemowych - ukończona 3-letnia szkoła pod kierunkiem Heiko Hinrichsa

Odbyłam zaawansowane szkolenie w Szkole Ustawień Hellingerowskich obejmujące program I i II stopnia kształcenia (zgodnie ze standardami Niemieckiego Towarzystwa Rozwiązań Systemowych - IAG oraz DGfS). Zaczęłam pracować w zawodzie terapeuty od 2008 roku i od tego czasu spotykam się z Wami w gabinecie i na warsztatach rozwojowych, śledząc zawiłe historie rodów, analizując skomplikowane sytuacje życiowe, wnikając w stany emocjonalne towarzyszące nam wszystkim w róznych sytuacjach życiowych. Szczególnie ważne są dla mnie kwestie uwikłań znajdujących swoje korzenie w traumie transgeneracyjnej.

Praktyk Brainspotting - szkolenie dwustopniowe przez Brainspotting Poland pod kierunkiem Moniki Gos

Pod kierunkiem Moniki Gos odbyłam dwa stopnie szkolenia w technice pracy Brainspotting. Podczas pracy koncentruję się na neuroafektywnych metodach pracy. Odnoszą się one ściśle do tego co się dzieje w naszych ciałach oraz do tego, w jaki sposób nasze układy nerwowe radzą sobie w skomplikowanych stanach napięcia emocjonalnego.

Kursantka trzyletniego szkolenia NeuroAffective Relational Model™ (NARM™) pod kierunkiem: Michael Mokrus

Praktyk pracy z dotykiem według koncepcji Somatic Experiencing® opracowanej przez Yuriego Zeleza

Asystentka wsperająca szkolenia Somatic Experiencing®

Wspieram proces nauczania metody przy szkoleniach Somatic Experiencing® prowadzonych pod kierunkiem Ursuli Funke-Keiser i Anne Jansen.

Stale dokształcam się w nurcie Somatic Experiencing® sięgając po szkolenia Masterclass. Moimi nauczycielami są m.in. Maggie Kline, Ariel Giaretto,Yuri Zelez, Peter Levine.

Jak pracuję?

Wybrane przeze mnie metody pracy bardzo mocno selekcjonowałam i w efekcie wszystkie, które stosuję opierają się na poszukiwaniu poprawy poprzez skontaktowanie się z tym, co odbywa się w nas z poziomu ciała, odczuwania czy nawet pojawiającego się nagle lub istniejącego od zawsze napięcia. Renegocjacja tego, co wpływa na nas negatywnie lub blokuje, odbywa się za pomocą bardzo subtelnych działań, które podczas sesji terapeutycznej umożliwiają nawiązanie połączenia pomiędzy świadomością a reakcjami ciała przychodzącymi podczas bardzo delikatnego procesu podążania za odczuciami, jakie w nim, w kontekście konkretnego tematu/obrazu, odnajdujemy. Całość spotkania jest delikatnie prowadzonym, głębokim procesem w jakim osoba pracująca podąża w swojej wewnętrznej wędrówce. Nasze spotkanie trwa godzinę zegarową (60 min) W tym sesja to około 50 minut bardzo intensywnej pracy. Pozostały czas przeznaczony jest na domknięcie spotkania. Z mojego doświadczenia wyniosłam, że nie ma potrzeby spotykania się cześciej niż raz w miesiącu. Zazwyczaj proszę Państwa o trzy tygodnie przerwy między kolejnymi spotkaniami. W efekcie moja pomoc opiera się na wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Pracuję tak, aby każda osoba odnalazła swój potencjał, siłę i poczucie sprawczości. Ważne jest dla mnie, aby każdy kończący terapię posiadał umiejętnośc samoregulacji, poczucie ważności swoich granic, nie odczuwał lęku przed wyrażaniem nawet trudnych emocji. Najważniejszym celem jest dla mnie renegocjacja traumy zarówno rozwojowej, szokowej jak i złożonej. Pomagają mi w tym podstawy metody Neuroaffective relational Model, zaawansowane umiejętności w zakresie terapii Somatic Experiencing oraz rewolucjnej metody pracy Brainspotting. W przerwach między pracą a życiem osobistym stale się dokształcam poszukując coraz bardziej zaawansowanych kursów Masterclass z zakresu Somatic Experiencing oraz nowych rozwiązań z zakresu soma-terapii czy odwołujących się do teorii poliwagalnej Stephena Porgesa.

ZAPRASZAM DO KONTAKTU